ЯКІ ПОРАДИ ДАЮТЬ ФАХІВЦІ ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ВОЛОГИ У ҐРУНТІ?

//ЯКІ ПОРАДИ ДАЮТЬ ФАХІВЦІ ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ВОЛОГИ У ҐРУНТІ?

Ефективне вирощування сільськогосподарських культур потребує максимального накопичення, збереження та раціонального використання вологи.

Які ж рекомендації дають фахівці?

  1. 1.Планування сівозміни. Вибір попередника має велике значення для збереження достатньо кількості вологи в орному шарі ґрунту на момент посіву культури.
  2. Обробіток ґрунту. Потужна плужна підошва, що неминуче утворюється при постійній оранці, дуже шкодить нормальному вологообміну між рослиною та ґрунтом. Необхідно звернути увагу на безвідвальний обробіток (глибоке рихлення), мінімальні або нульові технології.Досвідченіаграрії вважають, що чим менше технологічних операцій проводиться перед посівом, тим краще для рослини.
  3. Збереження вологи.Затримання на полях снігу та талих вод дозволить максимально накопичити вологу в ґрунті, а  весняне боронування сприятиме«закриттю вологи».
  4. 4. Мульчування ґрунту рослинними залишками попередника. Мульчування не зможе в повній мірі зберегти всю ту вологу,  яка є в ґрунті протягом вегетації. В той же час, 40-45% покриття поверхні ґрунту рослинними рештками суттєвої ролі не відіграє, 70% і більше – набагато ефективніше, а 100% покриття є ідеальним варіантом для збереження вологи.
  5. Дотримання оптимальних строків сівби.Дужеранні та дуже пізні строки сівби шкодять рослині та не сприяють хорошому проростанню. Але у більшості випадків краще посіяти рано, ніж пізно, бо з кожним тижнем «простою» кількість вологи в ґрунті суттєво зменшується.
  6. Використання потенціалу самої культури.Додаткова можливість ефективно використовувати вологу– це підбір оптимальної для регіону групи стиглості сортів або гібридів, надання переваги посухостійким гібридам.
  7. Регулювання густоти стояння рослин. Дотримання оптимальної густоти дозволить забезпечити культуру достатньою кількістю вологи.
  8. Своєчасна боротьба з бур’янами.  Забур’яненістьпосівівне можна допускати, оскільки бур’яни «відтягують на себе» від 30% до 40%-45% продуктивної вологи з ґрунту.
  9. Раціональний підхід до застосування,способута норм внесення добрив.

Найкращий результат можна отримати при застосуванні  усіх вищенаведених методів у комплексі. При цьому необхідно врахувати особливості культури, яка вирощується, та кліматичні умови регіону.

Як завжди, для досягнення високих врожаїв компанія АГРО-ТЕМП готова забезпечити Вас сучасною та якісною сільськогосподарською технікою європейського виробництва, запчастинами та професійним сервісом. Для отримання інформації та придбання звертайтесь за тел. +380 44 520 9696.

2020-10-28T18:29:26+03:00