Зниження ставки ПДВ в аграрному секторі з 20% до 14%: плюси та мінуси.

//Зниження ставки ПДВ в аграрному секторі з 20% до 14%: плюси та мінуси.

Зниження ставки ПДВ в аграрному секторі з 20% до 14%: плюси та мінуси.

Верховною Радою України прийнято за основу законопроект № 3656, який передбачає зниження ставки ПДВ на окремі види сільськогосподарської продукції, зокрема, ВРХ, свині, пшениця, жито, ячмiнь), овес, кукурудза, соєвi боби, насiння льону, насiння свирiпи та ріпаку, насiння соняшнику, насiння та плоди iнших олiйних культур, цукрові буряки.

Як стверджують автори законопроєкту, після його прийняття очікується зростання сум податкових зобов’язань з ПДВ, зменшення сум відшкодування ПДВ трейдерам при експорті, оптимізація податкових зобов’язань – в рази знижуються витрати бюджету та ризики втрат, пов’язаних із шахрайством з ПДВ та застосуванням так званих «скруток», оскільки різко знижується ефективність таких шахрайських схем.

Переробні підприємства зможуть зекономити 6% видатків при закупівлі продукції за рахунок менших податкових зобов’язань виробника, що сприятиме підтримці сільгосптоваровиробництва в Україні, залученню інвестицій, оновленню основних фондів підприємств.

В кінцевому результаті можливе зниження вартості товарів на полицях магазинів і зростання конкурентоспроможності продукції українських виробників.

Необхідно відмітити, що така практика поширена у Європі. Так, у сусідній Польщі ставка ПДВ на м’ясо та молоко складає 7%.

Водночас, в експертів є протилежні думки. Зокрема, що збільшення кількості ставок ПДВ, автоматично означає додаткове навантаження на систему адміністрування та контролю ПДВ. Відповідно, різноманітність ставок ПДВ автоматично означає розширення простору для маніпуляцій та махінацій з ПДВ.

Якщо бюджет буде економити ПДВ на стадії експорту, то при цьому недотримувати на першій стадії реалізації аграрної продукції, тобто на фермерському рівні.

Знижена ставка ПДВ на проміжне споживання в АПК України виглядає, як спроба вирішити важливу проблему не зовсім вірним методом і можливо варто приділяти більшу увагу системі адміністрування та запобігання зловживань із ПДВ, а не зосереджуватись на ставках.

Не дивлячись на усі можливі нововведення в українському законодавстві компанія «Агро-Темп», як і раніше, залишається Вашим надійним постачальником сільськогосподарської техніки, запчастин та сервісних послуг. Для придбання звертайтесь за тел. 044 5209696.

 

Кращі партнерські фінансові програми для купівлі техніки АГРО-ТЕМП на сторінці https://agro-temp.com.ua/finansirovanie/

 

2020-09-18T16:16:48+00:00
Розробка та підтримка сайту - ТОВ "РОЯЛТІ ГРУПП"