Сушіння сої за допомогою сушарки і чому це вигідно

//Сушіння сої за допомогою сушарки і чому це вигідно

Сушіння сої за допомогою сушарки і чому це вигідно.

Вирощування сої в теперішній час широко розповсюджене по всьому світу. В харчуванні населення цей продукт стає все більше розповсюдженим не тільки в країнах Азії, місці її походження, але і в інших куточках нашої Планети. Окрім цього, соя також широко використовується для харчування тварин завдяки високій біологічній цінності білку. Після збору врожаю та перед зберіганням чи обробкою на лініях виробництва кормів, масла або продуктів для споживання людьми, соєві боби повинні бути висушені : нерідко дякуючи природньому процесу повітряного сушіння, котрий все ж має декілька недоліків. З іншого боку, сушіння сої за допомогою сушарки дозволить отримати безперечні переваги.

Соя – цінний продукт

Соя — однорічна травяна рослина , що належить до сімейства бобових, вирощування якої дає найкращі результати при наявності помірних температур та кліматичних умов. В раціоні людини сою можна додавати в вигляді муки, молока, масла і т.д. в якості корму для тварин, з іншої сторони, соя являється продукто, котрий має велике значення для будь яких видів, від великої рогатої худоби до свиней, від птахів до риб.

Що стосується харчування тварин, то соєві боби цікаві високою концентрацією білків високої цінності, котрі достигають 44-45% після обжарки та вилучення масла з насіння. Соєві боби мають всі незамінні амінокислоти для правильного харчування (особливо лізин) за виключенням метіоніна, котрий, однак легко синтезується.

Використання сої в якості корму для тварин також приносить користь для здоров’я людини, оскільки дозволяє підвищити якість мяса за рахунок зниження вмісті ліпідів, покращення балансу між насиченими та ненасиченими жирними кислотами та зниження рівня холестерину.

Процес сушки сої

Під час збирання врожаю соя, як і будь яка інша культура, має певну вологість, котра може поставити під загрозу її зберігання, утворення плісняви або інші структурні зміни. Ця проблема не може бути вирішена з затримкою збору врожаю, тому що це може призвести до втрати врожаю та ринкового впливу, а також скоротити час для нових культур в полі.

Вміст вологи м-оже змінюватись в залежності від декількох факторів. Взагалі сою можна збирати при вологості 18-25 %, що обов’язково потребує сушіння, котре знижує цю норму до 13% та нижче. Під час зберігання, високий вміст вологи призводить до псування бобів або до можливого проростання.

Соєві боби  являються особливо делікатним продуктом – це потрібно враховувати під час обробки. Занадто висока температура може пошкодити їх, але це не означає що сушіння бобів обов’язково повинне здійснюватись атмосферним повітрям: такий процес займає від 3 до 6 тижнів, що призводить то великої витрати дорогоцінного часу.

Обробка сої сушарками

Сушка сої за допомогою сушарки – це не тільки можливість, але й найкращий вибір. Обробка бобів повинна бути ідеальною та при температурі близько 60° C — рекомендована температура для досягнення оптимального результату. Соєві боби являються масляним типом насіння: це значить, що сушка при високих температурах може привести до підвищення ризику загорання, котрого можливо легко уникнути при рекомендованих температурах.

Переваги сушки сої з сушаркою неймовірні. Насамперед, з точки зору часу, це дуже швидкий процес, котрий (в залежності від кількості продукції для сушіння та потужності сушарки) може бути зменшений до одного дня в порівняні з неділями чи місяцями, необхідних для традиційних методів сушіння.

В процесі сушки боби очищуються завдяки вбудованим системам та можливостям очищення, що б продукт був не тільки ідеально висушеним, але й чистим.

Фундаментальний аспект, котрий повинна мати сушка для соєвих бобів, обумовлений тим фактом, що він запобігає будь яким ризикам зв’язаним з вологістю, котра міститься в бобах: зерно висушується однорідно, а компоненти, котрі можуть впливати на якість сої, видаляються з подальшим скороченням відходів. Цей процес сушки забезпечує більш високу безпеку, що робить боби ідеальними для використання або обробки.

Під час сушіння соєвих бобів сушаркою, фермер також  може босягти більшої зручності та вільно вирішувати, коли продавати свій продукт, використовуючи переваги часу,при найбільш сприятливих ринкових умовах. Ці переваги в поєднанні із економією часу, простору та витрат, котрі забезпечує зерносушарка, призводять до значного збільшення прибутку.

Висновок

Сушка сої за допомогою сушарки дозволяє підвищити продуктивність  та підвищити прибуток. За допомогою сушарки можна проводити делікатну обробку, котра пристосовується до потреб соєвих бобів, що б знизити вміст вологи в бобах, а також запобігти ризикам та зменшити кількість відходів, отримуючи додаткові переваги з точки зору безпеки та гнучкості.

Mecmar, лідер в області проектування та побудови зерносушарок, дослідив масу інформації та рішень для оптимальної сушки соєвих бобів – мобільні та стаціонарні сушарки, можуть задовольнити всі потреби в сушці. Якщо ви хочете дізнатись, яка система вам підходить, звертайтеся до нас!

2020-06-18T16:29:53+03:00