Очистка та сушка зерна за допомогою однієї машини? Ось як це працює.

//Очистка та сушка зерна за допомогою однієї машини? Ось як це працює.

Перед продажем більшість зернових та бобових культур потрібно не тільки висушити, але й очистити від залишків та пилу. Насправді наявність чистого та готового до продажу кінцевого продукту пропонує кілька переваг. Щоб заощадити як час, так і виробничі витрати, зберігаючи при цьому високу якість, добре зосередитися на машинах, що забезпечують як процес сушіння, так і очищення.

Після збору врожаю разом із зернами також збираються домішки та бруд різних видів, що може вплинути на якість зернових культур. Це може вплинути навіть на сушарки, якщо вони не є добре обладнаними для видалення цих елементів. Всі залишки – це зайві елементи неоднорідного розміру порівняно зі зібраними зернами. Це означає спочатку вплив на ефективність, а потім навіть на роботу машини, наслідком чого є більший час сушіння, що впливає на однорідність сушіння та збільшує потребу в технічному обслуговуванні.

Серед домішок можуть бути солома, листя, залишки, які мають коротший час висихання, ніж зерна: отже, під час обробки ці елементи швидко висихають, досягаючи рівня сухості, який може становити пожежну небезпеку.

Тому очищення має принципове значення: таким чином заздалегідь усуваються домішки, а також усуваються ризики можливих внутрішніх пожеж у сушарці, спричинених горінням цих порошків.

Крім того, є ще один важливий аспект: очищене зерно має більш високу ціну продажу на ринку.

Два процеси, одне рішення

Всім відомо, що бруд приносить із собою небажані елементи, які впливають на збереження. Чисте зерно приємне на око, на дотик і на запах.

Сьогодні найдосконаліші рішення забезпечують очищення та сушку зернових культур за допомогою однієї машини. Це можливо завдяки інтеграції основної сушарки зі спеціальним пилососом для очищення продукту. Пилосос встановлюється на сушарці і регулюється таким чином, щоб витягувати найтонші деталі, а також зерна, сторонні до продукту, що сушиться.

Отже, розуміння фази очищення в рамках фази сушіння можливе не тільки з фіксованими системами, такими як баштові сушарки, але і з переносними та меншими, такими як мобільні зерносушарки.

Хоча перед тим, як продовжувати сушку, завжди рекомендується очищати зерно спеціальною машиною, сушарки Mecmar розроблені для подальшого очищення продукту під час сушильної обробки завдяки специфічним технічним рішенням. Протягом декількох років технологія сушарок Mecmar має інтегровані рішення для очищення продукту як стандартне обладнання на всіх машинах, але також як опцію для ще більшого ефекту очищення.

Стандартне обладнання включає гравітаційний очищувач, підключений до центральної трубки, із сіткою, яка дозволяє відокремити більш-менш грубі елементи від крупи. Монтуючи сітки різних розмірів, можна відокремити ці частинки від продукту, що знаходиться в обігу.

З іншого боку, як додаткове обладнання, може бути передбачена система всмоктування для видалення легкого пилу, який береться з верхньої точки шнека (точки, де рециркуляція зернових культур веде до природного відділення пилу). Потім для видалення пилу вставляється витяжка, підключена до високоефективного вентилятора; в цей момент їх можна або занести на землю, а потім викинути або розділити циклоном.

Які переваги?

Щоб продовжити процес очищення та сушіння зернових, протягом тривалого часу використовувалось окреме обладнання, яке в різний час переходило до одного процесу та іншого. Однак це передбачає більшу втрату часу, а також більші витрати як на придбання двох різних машин, так і на обслуговування обох. Крім того, дві машини також потребують більшої площі з точки зору простору, що може зробити бізнес-макет менш функціональним.

Переваги, отримані завдяки використанню єдиної машини, яка забезпечує як очищення, так і сушку зернових культур, є значними і свідчать про підвищення якості кінцевого продукту та скорочення часу, необхідного для процесу сушіння.

Ці технологічно вдосконалені сушарки також вимагають дуже незначного обслуговування, зберігаючи при цьому велику ефективність з часом.

Продуктом є однорідно оброблене зерно без пошкоджень, спричинених сушінням, залишків пилу та іншого. Якість готової продукції буде високою, і завдяки оптимізації процесів вона також дозволить максимізувати прибуток.

Висновок

Очищення та сушка зерна – це дві різні, але взаємодоповнюючі фази, обидві необхідні для отримання якісного кінцевого продукту. Компанія Mecmar, яка десятиліттями спеціалізується на виробництві зерносушарок, пропонує у своєму асортименті комплексні рішення, які автономно виконують дві фази в одному процесі завдяки спеціально розробленій системі всмоктування.

Якщо Ви хочете дізнатись більше про мобільні системи сушіння Mecmar звертайтесь до компанії АГРО-ТЕМП: наші експерти будуть готові відповісти на запитання та задовольнити усі Ваші потреби.

2020-10-06T20:41:26+03:00